Simon Dolgu

GÜZELLİĞİNİZİ BÜTÜNLEYEN SİSTEM: SİMON DOLGU

Yüz güzelliği orantı simetri, düzen gibi kavramların harmoni içinde olmasıdır. ‘Güzel’in matematiksel olarak belirlenmesi düşüncesi Grek Felsefesindeki estetik kavramına kadar geriye giden köklü bir düşüncedir. Orantı, bu düşünce içerisinde belirgin bir anlam kazanır. Altın Oran; küçüğün büyüğe oranının, büyüğün bütüne oranına eşit olmasıdır. Orantıya bağlı olarak diğer biçimsel nitelik simetridir. Simetride bir bütünün parçaları arasındaki düzen söz konusudur. İşte altın oran ya da ideal yüz oranlar diye sık sık karşımıza çıkan kavram buradan geliyor. Kaş, göz, burun, ağız, çene, yüz ovali ne kadar yer kaplayacak, aralarındaki oranlar nasıl olmalı, nasıl konumlanmalı bunlar çok önemli. Yani güzellik işi tam bir matematik ve mühendislik kavramına dönmüş durumda…

Yaşlanma sahip olduklarımızın yıpranması ve değişmesi anlamına geliyor. Azalan ya da kiloya bağlı değişen yüz hacmi, yer değiştiren yağlar, gevşeme ve sarkma ile istediğimiz görünüme sahip olmamızı engelliyor. Yüzümüzdeki harmoninin düzenlenmesi, daha genç ya da ideale en yakın hale getirilmesi gerektiğinde SİMON DOLGU beklentilerimiz karşılamak için uygulanıyor.

SİMON DOLGU bütüne bakan bir yaklaşım. SİMON DOLGU ile ideal oranlarda kayıp ne ise tamamını yerine koyma hedefliyoruz. Hepimiz biraz yanaklardan, gözaltından, çene köşelerimizden, burnumuz ve hatta dudağımızda yer alan ve onlara şeklini veren destek doku ve yağlarımızdan zaman içinde farklı farklı oranlarda kayıplar yaşıyoruz. Yüzümüzdeki parçaların özel ve milimetrik ölçümler ile altın orana uygun bir şekilde düzenlenmesi gerekiyor.

Sadece dudak ya da gözaltı dolgusu bir fark yaratsa da bütün yüz değerlendirilmediğinde genel
görüntümüz bizi tatmin etmiyor. Yani 40 yaşında bir göz çevresi, 50 yaşında yanaklar ve 20 yaşında bir dudak ile örtüşmediği için abes duruyor. Bu nedenle SİMON DOLGU ile genel görünümün genç ve sağlıklı duracağı şekilde uygulama yapabiliyoruz.

SİMON DOLGU sadece yüze bütünsel bakmak ve ince hesaplamalar değil tabi ki. Aynı zamanda ihtiyacımız olan bölgelerde ne kadar güçlü ya da yumuşak, nasıl karakterde bir dolgu malzemesi gerekiyorsa onun doğru seçilmesi. Üstelik 6 -12 ay dayanan dolgular yerine 2 yıldan daha uzun süre kullanabileceğiniz FDA onaylı 4 farklı içerik ile.

Dokuların karakterleri ve ihtiyaçlarına göre, yüzünüzün tamamında planlanıp yapılan uzun süre kullanabileceğiniz bir tedavi olarak SİMON DOLGU tüm resmi yenileyen ve dayanıklı bir tedavi seçeneği…

Simon Dolgu video anlatımları

GÜZELLİĞİNİZİ BİRLİKTE

TAÇLANDIRALIM

Formdaki aşamları tamamlayıp tedavi planımızı birlikte oluşturalım.